Ad recall

Ad recall, czyli zapamiętywanie reklamy, to miara skuteczności kampanii reklamowej, określająca, jak dobrze odbiorcy pamiętają daną reklamę po jej obejrzeniu. Ad recall może być mierzony zarówno spontanicznie (bez podpowiedzi), jak i wspomaganie (z podpowiedzią dotyczącą marki lub produktu). Wysoki poziom ad recall świadczy o tym, że reklama była angażująca i zapadła w pamięć odbiorców, co może przełożyć się na większe zainteresowanie marką i jej ofertą. Ad recall jest ważnym wskaźnikiem efektywności reklamy, ponieważ pozwala ocenić, czy przekaz reklamowy został zauważony i zapamiętany przez grupę docelową. W praktyce ad recall jest często mierzony poprzez badania ankietowe lub wywiady z odbiorcami, którzy byli narażeni na daną reklamę.

 

Szukasz specjalisty Google Ads?

Skorzystaj z konsultacji oraz darmowego audytu Twojego konta Google Ads by określić realne możliwości wzrostu sprzedaży oraz liczby pozyskanych klientów!

Działajmy

Poprzednia definicja Ad network
Następna definicja Ad tracking
Poznajmy się!

Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kampanii Google Ads na kilkunastu rynkach świata, od lokalnych firm usługowych po duży segment ecommerce. Skorzystaj z darmowych konsultacji oraz audytu Twojego konta Google Ads by określić możliwy zakres współpracy.

Dowiedz się więcej!