Banner blindness

Banner blindness, czyli ślepota banerowa, to zjawisko polegające na ignorowaniu przez użytkowników internetu reklam displayowych, takich jak banery czy reklamy wideo. Użytkownicy, świadomie lub nieświadomie, omijają wzrokiem te elementy strony, skupiając się na głównej treści. Banner blindness wynika z kilku czynników: nadmiaru reklam w sieci, ich przewidywalnej lokalizacji (najczęściej na górze lub po bokach strony) oraz niskiej jakości i irytującego charakteru niektórych reklam. Zjawisko to stanowi poważne wyzwanie dla reklamodawców, którzy muszą szukać nowych, bardziej angażujących formatów reklamowych, aby przebić się przez clutter reklamowy i dotrzeć do odbiorców. Skuteczne metody walki z banner blindness to m.in. stosowanie reklam natywnych, które wpisują się w kontekst strony, personalizacja reklam, wykorzystanie interaktywnych formatów czy umieszczanie reklam w mniej standardowych miejscach.

 

Szukasz specjalisty Google Ads?

Skorzystaj z konsultacji oraz darmowego audytu Twojego konta Google Ads by określić realne możliwości wzrostu sprzedaży oraz liczby pozyskanych klientów!

Działajmy

Poprzednia definicja Atrybut marki
Następna definicja Big data
Poznajmy się!

Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kampanii Google Ads na kilkunastu rynkach świata, od lokalnych firm usługowych po duży segment ecommerce. Skorzystaj z darmowych konsultacji oraz audytu Twojego konta Google Ads by określić możliwy zakres współpracy.

Dowiedz się więcej!