Funnel

Funnel, czyli lejek sprzedażowy, to model wizualizujący proces, przez który przechodzą potencjalni klienci od momentu pierwszego kontaktu z marką, aż do finalizacji zakupu. Lejek sprzedażowy składa się z kilku etapów, takich jak: świadomość (awareness), zainteresowanie (interest), decyzja (decision) i akcja (action). Na każdym etapie lejka liczba potencjalnych klientów maleje, co symbolizuje kształt lejka. Celem działań marketingowych jest przeprowadzenie jak największej liczby klientów przez wszystkie etapy lejka, zwiększając tym samym konwersję, czyli przekształcenie potencjalnych klientów w rzeczywistych nabywców. Lejek sprzedażowy jest użytecznym narzędziem do analizy i optymalizacji procesu sprzedażowego, ponieważ pozwala na identyfikację słabych punktów, na których klienci „wypadają” z lejka, oraz dostosowanie działań marketingowych do potrzeb klientów na każdym etapie.

 

Szukasz specjalisty Google Ads?

Skorzystaj z konsultacji oraz darmowego audytu Twojego konta Google Ads by określić realne możliwości wzrostu sprzedaży oraz liczby pozyskanych klientów!

Działajmy

Poprzednia definicja Frequency
Następna definicja Franczyza
Poznajmy się!

Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kampanii Google Ads na kilkunastu rynkach świata, od lokalnych firm usługowych po duży segment ecommerce. Skorzystaj z darmowych konsultacji oraz audytu Twojego konta Google Ads by określić możliwy zakres współpracy.

Dowiedz się więcej!