Geotargeting

Geotargeting to strategia marketingowa polegająca na dostarczaniu treści reklamowych lub ofert do użytkowników na podstawie ich lokalizacji geograficznej. Dzięki wykorzystaniu technologii takich jak GPS, Wi-Fi czy adres IP, reklamodawcy mogą precyzyjnie określić, gdzie znajduje się użytkownik i wyświetlić mu reklamy dopasowane do jego regionu, miasta, a nawet dzielnicy. Geotargeting pozwala na zwiększenie skuteczności kampanii reklamowych, ponieważ reklamy są wyświetlane użytkownikom, którzy są bardziej skłonni do skorzystania z oferty znajdującej się w ich pobliżu. Geotargeting jest szczególnie przydatny dla firm działających lokalnie, takich jak sklepy, restauracje czy usługodawcy, ale może być również stosowany przez większe marki, które chcą dostosować swoją ofertę do potrzeb klientów w różnych regionach.

 

Szukasz specjalisty Google Ads?

Skorzystaj z konsultacji oraz darmowego audytu Twojego konta Google Ads by określić realne możliwości wzrostu sprzedaży oraz liczby pozyskanych klientów!

Działajmy

Poprzednia definicja Geolokalizacja
Następna definicja Growth hacking
Poznajmy się!

Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kampanii Google Ads na kilkunastu rynkach świata, od lokalnych firm usługowych po duży segment ecommerce. Skorzystaj z darmowych konsultacji oraz audytu Twojego konta Google Ads by określić możliwy zakres współpracy.

Dowiedz się więcej!