Konwersja

Konwersja w marketingu to pożądane działanie podjęte przez odbiorcę przekazu marketingowego, które przyczynia się do realizacji celów biznesowych firmy. Może to być zakup produktu, zapisanie się na newsletter, wypełnienie formularza kontaktowego, pobranie aplikacji mobilnej czy inna aktywność, która przybliża klienta do zakupu lub zwiększa jego zaangażowanie w markę. Współczynnik konwersji (conversion rate) to procentowy udział użytkowników, którzy dokonali konwersji, w stosunku do wszystkich użytkowników, którzy mieli kontakt z kampanią marketingową. Konwersja jest kluczowym wskaźnikiem efektywności działań marketingowych, ponieważ pozwala ocenić, jak skutecznie przekładają się one na osiąganie celów biznesowych firmy.

 

Szukasz specjalisty Google Ads?

Skorzystaj z konsultacji oraz darmowego audytu Twojego konta Google Ads by określić realne możliwości wzrostu sprzedaży oraz liczby pozyskanych klientów!

Działajmy

Poprzednia definicja Konsument
Następna definicja Koszt pozyskania klienta
Poznajmy się!

Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kampanii Google Ads na kilkunastu rynkach świata, od lokalnych firm usługowych po duży segment ecommerce. Skorzystaj z darmowych konsultacji oraz audytu Twojego konta Google Ads by określić możliwy zakres współpracy.

Dowiedz się więcej!