Rozszerzenie lokalizacji

Rozszerzenie lokalizacji, obecnie nazywane komponentami z lokalizacją, to funkcja w Google Ads, która umożliwia wyświetlanie w reklamach informacji o lokalizacji Twojej firmy, takich jak adres, mapa, odległość od firmy czy nazwa miejscowości.

Korzyści z używania komponentów z lokalizacją:

  • Zwiększenie widoczności: Reklamy z informacjami o lokalizacji są bardziej widoczne w wynikach wyszukiwania, co może przyciągnąć uwagę użytkowników szukających firm w pobliżu.
  • Dotarcie do lokalnych klientów: Komponenty z lokalizacją pomagają w dotarciu do klientów, którzy są zainteresowani Twoją ofertą i znajdują się w pobliżu Twojej firmy.
  • Zwiększenie ruchu w sklepie stacjonarnym: Reklamy z informacjami o lokalizacji mogą zachęcić użytkowników do odwiedzenia Twojego sklepu, restauracji czy innego punktu usługowego.
  • Budowanie zaufania: Wyświetlanie adresu firmy w reklamie zwiększa jej wiarygodność i zaufanie potencjalnych klientów.

Jak dodać komponenty z lokalizacją do reklam Google Ads:

  1. Utwórz konto Google Moja Firma: Jeśli jeszcze go nie masz, utwórz konto Google Moja Firma i dodaj wizytówkę swojej firmy.
  2. Połącz konto Google Ads z Google Moja Firma: W ustawieniach konta Google Ads połącz je z kontem Google Moja Firma.
  3. Włącz komponenty z lokalizacją: W ustawieniach kampanii lub grupy reklam włącz komponenty z lokalizacją. Google Ads automatycznie utworzy komponenty dla każdej lokalizacji dodanej w Google Moja Firma.

Dostosowywanie komponentów z lokalizacją:

Możesz dostosować komponenty z lokalizacją, wybierając, które informacje mają być wyświetlane (np. tylko adres, tylko mapa, adres i mapa). Możesz również wybrać, które lokalizacje mają być wyświetlane w reklamach, jeśli masz wiele lokalizacji.

Podsumowanie:

Komponenty z lokalizacją to skuteczne narzędzie dla firm lokalnych, które chcą zwiększyć swoją widoczność w wynikach wyszukiwania Google, dotrzeć do lokalnych klientów i zwiększyć ruch w sklepie stacjonarnym.

Poprzednia definicja Rozszerzenia reklam Google Ads
Następna definicja Rozszerzenie objaśnień
Poznajmy się!

Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kampanii Google Ads na kilkunastu rynkach świata, od lokalnych firm usługowych po duży segment ecommerce. Skorzystaj z darmowych konsultacji oraz audytu Twojego konta Google Ads by określić możliwy zakres współpracy.

Dowiedz się więcej!