Specjalista
Google Ads

Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kampanii Google Ads na kilkunastu rynkach świata, od lokalnych firm usługowych po duży segment e-commerce, w tym kampanie produktowe i kampanie YouTube. Certyfikowany specjalista, indywidualne podejście i zorientowanie na wynik.

Działajmy!
Doświadczenie

Kilka lat spędzonych w jednej z największych agencji reklamowych w Polsce pozwoliło mi zdobyć wiedzę i doświadczenie, które dzisiaj wykorzystuję jako niezależny specjalista Google Ads, konsultant i doradca marketingu internetowego. Prowadzę kampanie z użyciem ekosystemu Google, wdrażam i optymalizuję działania mające na celu pozyskiwanie klientów oraz konwersji.

Działajmy!
Prelekcje

Od wielu lat jako dzielę się wiedzą o marketingu i biznesie w trakcie konferencji oraz spotkań w miastach całej Polski. Dwukrotnie pełniłem rolę mentora w trakcie programu akceleracji startupów Starter Rocket. Kilkukrotnie można było wysłuchać moich prelekcji w trakcie Czwartkowych Spotkań Social Media, LinkedIn Local oraz Geek Girls Carrots. Prowadziłem także gościnne wykłady na wielu uczelniach w Polsce, w tym Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, Wyższej Szkole Bankowej czy też Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Działajmy!
Publikacje

Moje artykuły, poradniki oraz felietony znajdziesz w najważniejszych branżowych gazetach oraz czasopismach. Miałem przyjemność publikować na łamach takich tytułów jak Marketer Plus, Online Marketing Magazyn, Marketing w Praktyce czy Bloomberg Businessweek Polska. Przeszukując Internet natkniesz się zapewne na gościnne artykuły w branżowych blogach oraz serwisach, wywiady, felietony i wypowiedzi.

Działajmy!
Współpraca
Kim jest
specjalista Google Ads?

Pomimo znacznie ponad 10 lat doświadczenia w branży, co najmniej kilkuset przepracowanych kampanii daleki jestem od nazywania siebie specjalistą, ekspertem. Jednocześnie jednak doświadczenie w pracy z ekosystemem Google pozwala mi na podjęcie współpracy nawet w przypadku najbardziej skomplikowanych pomysłów na biznes. Podejmując współpracę ze specjalistą oczekiwać należy przede wszystkim doświadczenia, bogatej wiedzy związanej z ekosystemem Google Ads, pomysłowości oraz zaangażowania w prowadzone kampanie, zorientowania na realizację wspólnie ustalonych celów. Wybór wśród specjalistów jest w chwili obecnej praktycznie nieograniczony, warto więc zwrócić uwagę na to czy opiekun kampanii pracował już z branżą zbliżoną do naszej, czy jest w stanie zaproponować prawdopodobnie skuteczne rozwiązania na podstawie przedstawionych przez nas oczekiwań oraz założeń.

Dlaczego warto współpracować
ze specjalistą Google Ads?

Wychodzę z założenia, że wszystkie konieczne do wykonania w firmie zadania, w których nie czuję się wystarczająco kompetentny, zlecam specjalistom, jednocześnie przeznaczając zaoszczędzony czas na maksymalizowanie efektów swojej własnej pracy. Znajomość technicznej strony prowadzenia kampanii Google Ads to zazwyczaj za mało by efektywnie wdrażać wszystkie niezbędne zmiany. W dobie automatyzacji kluczowe znaczenie odgrywa doświadczenie, umiejętność przewidywania efektów przeprowadzonych działań oraz strategiczne podejście pozwalające na wykorzystanie wszystkich dostępnych na rynku narzędzi marketingowych.

Specjalista Google Ads
oraz efekty współpracy.

Efekty kampanii Google Ads zależą w dużej mierze od szeregu powiązanych ze sobą czynników. Oczekiwane efekty współpracy warto ustalić ze specjalistą jeszcze przed rozpoczęciem działań, pozwala to bowiem na dobranie właściwych formatów reklamowych, wybór mikro i makro konwersji, zaplanowanie niezbędnych zmian na stronie internetowej. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo określenia możliwych do osiągnięcia rezultatów w pierwszej kolejności przeprowadzam audyt kampanii moich klientów określając plan działania na pierwsze tygodnie współpracy.

Jakie korzyści daje nam
certyfikowany specjalista?

Aby osiągnąć status certyfikowanego specjalisty Google Ads konieczne jest cykliczne, coroczne powtarzanie serii egzaminów sprawdzających wiedzę opiekuna kampanii Google Ads w ramach wszystkich segmentów i formatów reklamowych. Współpraca z certyfikowanym specjalistą daje nam pewność, że jego wiedza jest regularnie uaktualniana a nasze kampanie wykorzystają wszystkie najnowsze rozwiązania dostępne w ekosystemie reklamowym Google.

Ile kosztuje współpraca
ze specjalistą Google Ads?

Warunki współpracy zależą w dużej mierze od wysokości budżetu emisyjnego oraz branży, w jakiej działa przedsiębiorstwo. Marża w przypadku większości kampanii wynosi 20% z przeznaczonych na działania reklamowe środków, procent ten jednak sukcesywnie zmniejsza się wraz ze wzrostem osiąganych wydatków. Rozwiązanie to gwarantuje zorientowanie na wynik i uzyskiwanie maksymalnych możliwych rezultatów, bowiem jedynie w takiej sytuacji realnym staje się regularne zwiększanie wydatków reklamowych.

Audyt działań reklamowych
i omówienie strategii.

Każdą współpracę rozpocząć należy od dokładnego audytu dotychczas prowadzonych kampanii Google Ads, o ile takowe miały miejsce, oraz przygotowania planu działania na co najmniej kilka pierwszych tygodni wspólnej pracy. Podjęta strategia, którą przygotowuję jako certyfikowany specjalista Google Ads, zależy bowiem od wielu czynników, w tym kwestii przygotowywania jej dla sektora e-commerce, firm usługowych czy też małych, lokalnych biznesów. W zależności od potrzeb i oczekiwań klientów do dyspozycji mamy bowiem szereg różnorodnych formatów reklamowych, które w dalszej kolejności dostosować należy do naszej grupy docelowej oraz określonych priorytetów.

Najważniejsze zalety
współpracy ze specjalistą.

Jeśli czegoś jestem naprawdę pewien to tego, że większość przedsiębiorców nie jest na bieżąco z wszelkimi nowościami jakie udostępnia regularnie Google w ramach swojego systemu reklamowego. Jest to szczególnie zauważalne w trakcie przeprowadzanych audytów, gdy większość kampanii utworzonych jest przy wykorzystaniu prostego automatu, pozwalającego na wdrożenie działań w możliwie najszybszy lecz także najbardziej okrojony z możliwości sposób. Współpraca ze specjalistą pozwala na wykorzystanie wszystkich dostępnych narzędzi i formatów, dzięki którym pozyskamy uwagę potencjalnych klientów.

Samodzielne prowadzenie
kampanii Google Ads?

W przypadku przedsiębiorców, którzy posiadają wiedzę oraz czas by samodzielnie wdrożyć i optymalizować działania reklamowe zdecydowanie polecam takie rozwiązanie. W praktyce właściciele firm nie mają ani jednego ani drugiego by w sposób efektywny wykorzystać wszystkie możliwości jakie daje nam system reklamowy Google Ads. Samo wprowadzenie kampanii to jedynie początek drogi jaka czeka nas w trakcie optymalizacji i analizy danych, im większy biznes prowadzimy tym szerszy zakres dostępnych rozwiązań możemy wykorzystać. Ilość zebranych informacji rośnie wraz z wielkością generowanego ruchu potencjalnych odbiorców naszych produktów i usług, co specjalista Google Ads powinien efektywnie wykorzystać do wygenerowania oczekiwanych od nas poziomów przychodu.

Specjalista Google Ads
...i co dalej?

Prowadzenie kampanii Google Ads to jedynie początek możliwości promocji naszej firmy w sieci. W zdecydowanej większości przypadków tylko jeden kanał reklamowy nie przyniesie nam oczekiwanych rezultatów, bowiem dzisiaj klient potrzebuje conajmniej kilku punktów styku z naszą marką by przekonać się do skorzystania z naszej propozycji. Jestem dużym zwolennikiem synergii wielu różnych kanałów, co w praktyce przekłada się na kontakt z klientem na różnorodnych płaszczyznach. Wielokrotnie kampanie Google Ads generują wartościowy ruch dla remarketingu na Facebooku, media społecznościowe dostarczają natomiast wiarygodności marki, co przekłada się na efektywność kampanii produktowych. W ciągu ostatnich kilku lat zebrałem wokół siebie szereg specjalistów w swoich dziedzinach marketingu, których wiedzę i doświadczenie także możesz wykorzystać rozpoczynając ze mną współpracę.

Potrzebujesz audytu oraz pomocy w prowadzeniu kampanii
Google Ads?
Działajmy